Jak odłączyć i podłączyć akumulator?

Wymiana lub ponowne podłączenie akumulatora to rutynowa czynność konserwacyjna dla różnych pojazdów i systemów, takich jak wózki inwalidzkie, skutery, łodzie, a także systemy fotowoltaiczne. Proces ten wymaga jednak ścisłego przestrzegania odpowiednich procedur, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno użytkownikom, jak i sprzętowi.

czytaj całość »
Kiedy należy wymienić akumulator?

Nie jest żadną tajemnicą, że w obecnych czasach większość wykorzystywanych na co dzień urządzeń działa dzięki energii elektrycznej. Regularna wymiana akumulatora jest kluczowym aspektem mającym wpływ na utrzymanie niezawodności i efektywności sprzętów korzystających z tego komponentu jako źródło energii. Dotyczy to baterii stosowanych zarówno w wózkach inwalidzkich, jachtach, maszynach czyszczących, systemach zasilania awaryjnego, jak i w instalacjach fotowoltaicznych.

czytaj całość »
Jaki akumulator do łodzi, jachtu wybrać?
Jaki akumulator do łodzi, jachtu wybrać?

Każdemu z nas z pewnością zależy, aby użytkowane na co dzień sprzęty i urządzenia charakteryzowały się niezawodną pracą oraz sprawnym działaniem. Wpływ na to ma wiele czynników, między innymi jakość zastosowanych części i podzespołów. Posiadając swoją własną łódź lub jacht warto zatroszczyć się o dobór najwyższej jakości elementów wyposażenia do nich. Wspomnieć w tym miejscu należy przede wszystkim o odpowiednim akumulatorze.

czytaj całość »
Akumulator HAZE do zasilania awaryjnego pieca
Akumulator HAZE do zasilania awaryjnego pieca

Akumulator HAZE może być użyty jako źródło zasilania awaryjnego dla pieca, ale należy upewnić się, że jego pojemność i napięcie są odpowiednie dla naszych potrzeb. W razie wątpliwości należy skonsultować z wykwalifikowanym sprzedawcą akumulatorów HAZE.

  1. Bezobsługowy: Akumulatory HAZE są bezobsługowe, co oznacza, że nie wymagają regularnej konserwacji ani dodawania wody.
  2. Wysoka trwałość: Akumulatory HAZE posiadają certyfikację 12-letniej żywotności wg norm obowiazujących w Unii Europejskiej (EUROBAT), co jest ważne w aplikacjach awaryjnych, takich jak zasilanie pieca.
  3. Wysoka pojemność: Akumulatory HAZE mają wysoką pojemność w standardowych wymiarach, co pozwala na dłuższe zasilanie w razie awarii prądu.
  4. Bezpieczne: Akumulatory HAZE są bezpieczne w użytkowaniu, ponieważ nie wytwarzają gazów i nie wybuchają w przypadku przegrzania lub uszkodzenia.

Optymalna do awaryjnego zasilania pieca jest seria HZB, są to akumulatory o pojemności do aż 236Ah o żywotności 12-letniej.

Wnioskując, akumulator HAZE może być dobrym wyborem jako źródło zasilania awaryjnego dla pieca ze względu na jego bezobsługowość, trwałość, wysoką pojemność i bezpieczeństwo

Jak dbać o akumulatory do wózka inwalidzkiego elektrycznego?
Jak dbać o akumulatory do wózka inwalidzkiego elektrycznego?

Nie jest żadną tajemnicą, że każda osoba chce, aby eksploatowane przez nas na co dzień sprzęty charakteryzowały się długą żywotnością i mogły być użytkowane przez bardzo długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia. Nie inaczej jest w przypadku akumulatorów do wózków inwalidzkich.

czytaj całość »
Przyczyny uszkodzenia akumulatora żelowego
Przyczyny uszkodzenia akumulatora żelowego

Każdy z nas chce, aby akumulator, który eksploatujemy charakteryzował się bezawaryjną pracą oraz długotrwałym działaniem. Szereg czynników zewnętrznych może jednak wpływać na skrócenie jego żywotności, dlatego warto podjąć czynności zmierzające do wydłużenia czasu użytkowania baterii.

czytaj całość »
Jak przygotować akumulator na zimę?
Jak przygotować akumulator na zimę?

Nie jest żadną tajemnicą, że ujemne temperatury wpływają bardzo negatywnie na akumulator oraz na jego żywotność. Z tego powodu, przygotowując się do zimy, należy w odpowiedni sposób zatroszczyć się o jego właściwe zabezpieczenie przed minusowymi temperaturami.

czytaj całość »
Podtrzymanie zasilania awaryjnego akumulatorem
Podtrzymanie zasilania awaryjnego akumulatorem

Ostatnimi czasy coraz głośniej mówi się o nadchodzącym kryzysie energetycznym. W niektórych rejonach elektrownie już teraz decydują się na regularne wyłączanie prądu, co z jednej strony ma znacząco odciążyć sieć, a z drugiej przynieść zauważalne oszczędności finansowe.

czytaj całość »
Akumulatory MARINE
Akumulatory MARINE

Jednym z podstawowych urządzeń stosowanych do zasilania wszelkich akcesoriów i podzespołów na jachcie oraz łodzi jest akumulator. To właśnie dzięki niemu możliwe jest użytkowanie wszelkich niezbędnych systemów nawigacyjnych czy też oświetlenia. W jednostkach pływających bardzo często wykorzystuje się akumulatory Haze Battery. Zostały one wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów i podzespołów, co sprawia, że mogą być eksploatowane przez długi czas bez jakichkolwiek oznak zużycia oraz zniszczenia.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl