Produkt dnia
Akumulator żelowy HAZE  HZY EV 12V 159Ah
Akumulator żelowy HAZE HZY EV 12V 159Ah
1 820,00 zł 1 720,00 zł
szt.
Akumulator żelowy HAZE  HZY MARINE 12V 119Ah
Akumulator żelowy HAZE HZY MARINE 12V 119Ah
1 320,00 zł
szt.
Akumulator żelowy HAZE  HZY SOLAR 12V 183Ah
Akumulator żelowy HAZE HZY SOLAR 12V 183Ah
1 849,00 zł
szt.
Akumulator żelowy HAZE  HZY SOLAR 12V 282Ah
Akumulator żelowy HAZE HZY SOLAR 12V 282Ah
2 549,00 zł
szt.
Akumulator HAZE  HZB 12V 48Ah
Akumulator HAZE HZB 12V 48Ah
554,00 zł 539,00 zł
szt.
Akumulator HAZE  HZS 12V 7,6Ah
Akumulator HAZE HZS 12V 7,6Ah
104,00 zł 95,00 zł
szt.
Akumulator żelowy HAZE  HZY EV 12V 86Ah
Akumulator żelowy HAZE HZY EV 12V 86Ah
1 120,00 zł 1 049,00 zł
szt.

Akumulatory żelowe czy AGM ?

Akumulatory żelowe czy AGM ?

Akumulator kwasowy, czyli najtańszy, najprostszy, często występuje w wersji teoretycznie bezobsługowej czy tzw. głębokiego rozładowania.

Niestety jest to opcja najgorsza i najmniej trwała. O ile do samochodu będzie odpowiedni, o tyle do bardziej wymagających zastosowań (wózek elektryczny, łódź, maszyna czyszcząca) już niestety nie. Głównym powodem jest przystosowanie akumulatora kwasowego do podania dużego prądu, ale przez zaledwie kilka sekund. Do pracy cyklicznej nie nadaje się absolutnie - ilość długich cykli pracy jakie może wykonać jest znikoma. Absolutnie nie zalecamy używania akumulatorów kwasowych w camperach czy kabinach łodzi, Akumulatory kwasowe emitują opary kwasu siarkowego, których wdychanie jest szkodliwe dla zdrowia i stwarza możliwość zapłonu !

Akumulatory kwasowe głębokiego rozładowania ? - To niestety hasło marketingowe a nie techniczne, żaden z akumulatorów kwasowych nie znosi dobrze głębokiego rozładowania.

 

Uwaga dość często w internecie można natknąć się na "akumulator żelowy AGM". Co to jest ? Hybryda łącząca zalety obu technologi ? Niestety nie, to zwykłe oszustwo sprzedawcy! Wielu sprzedawców opisuje w ten sposób akumulatory AGM (tańsze) sugerując, że są żelowe (droższe). Technologia żelowa i technologia AGM wykluczają się. Nie istnieje akumulator wykonany w obydwu tych technologiach. Jest to nieuczciwe, tacy sprzedawcy żerują na nieświadomości klientów, unikaj ich, my gramy w otwarte karty. Nasze akumulatory to albo AGMy (seria HZB i HZS) albo żelówki (seria HZY)  

Znacznie lepsze do tego celu są akumulatory żelowe, ilość cykli pracy jest wielokrotnie wyższa, żywotność certyfikowana przez Eurobat wynosi 12 lat (w przypadku naszej serii HZY we wszystkich odmianach HZY EV, HZY MARINE, HZY SOLAR). Co niezwykle ważne, gazy powstające w wyniku przemian elektrochemicznych poddawane są wewnętrznej rekombinacji. Sprawność tego procesu wynosi ponad 99% Mówiąc inaczej 100szt akumulatorów żelowych emituje mniej gazu niż 1 akumulator kwasowy bez rekombinacji gazu ! Dzięki temu eksploatacja akumulatorów żelowych jest bezpieczna i zdrowa. Solidna obydwa i gęsty żelowy elektrolit sprawiają, że akumulatory żelowe HAZE mogą być bezpiecznie i legalnie transportowane. 

 

A co z akumulatorem litowo-jonowym ?

teoretycznie to bardzo dobra opcja, akumulator jest lekki, ma dużo cykli pracy. Problem polega jednak na tym, że 99% procent akumulatorów tego typu dostępnych na rynku polskim to produkty bezmarkowe, których jakość trudno zweryfikować przed zakupem. Firma HAZE jest dostępna w Polsce od 2002r, tysiące zadowolonych klientów opinie profesjonalistów, katalogi, serwis, gwarancja... to nasza przewaga nad dalekowschodnimi wynalazkami bez żadnej historii. 

 

Co z akumulatorami AGM ? Są one bardzo dobrym rozwiązaniem do wszelkich urządzeń podtrzymujących zasilanie jak np. UPSy, centrale alarmowe. Pracują one stale podłączone pod źródło zasilania i podają prąd w przypadku jego zaniku. Jest to tzw. praca buforowa, do której idealna jest seria HZB o 12-letniej żywotności. Są to akumulator AGM, bezobsługowe, w wewnętrzną rekombinacją gazu, tzw. VRLA. Akumulatorów z serii HZB używają profesjonalne firmy telekomunikacyjne, operatorzy internetu, kopanie, wojsko.

 

Często w internecie można natknąć się na "akumulator żelowy AGM". Co to jest ? Super hybryda łącząca zalety obydwu tych technologii? Niestety prawda jest bardziej prozaiczna. To zwykłe oszustwo sprzedawcy żerujące na nieświadomości klienta. Nie istnieje model wykonany jednocześnie w technologii żelowej i AGM. Są to dwie różne technologie o różnym elektrolicie i innym separatorze. Wykluczają się one wzajemnie. Sprzedawcy w ten sposób promują tańsze akumulatory AGM sugerując, że należą do grupy żelowych droższych. Niestety jest to o tyle powszechne co nieuczciwe. W razie wątpliwości spytaj o katalog techniczny potwierdzający technologię wykonania akumulatora.

My opisujemy nasze akumulatory uczciwie - AGM (seria HZB i HZS) lub żelowe (seria HZY) i doradzamy w ich doborze do konkretnego zastosowania. 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl